...

Перекладач як кілер-фіча

огляд внутрішньоканальних TWS-навушників Xiaodu Du Smart Buds Pro

Нечасто у категорії навушників відбуваються технологічні прориви. Ще рідше (хоча останнім часом ми бачимо це все частіше і частіше) вони з’являються в китайських компаніях. Внутрішньоканальні TWS-навушники Xiaodu Du Smart Buds Pro чудово виглядають, добре звучать і оснащені активним шумозаглушенням, що робить їм честь. Але головною кілер-фічею, що виділяють їх на ринку, є функція автоматичного перекладу з 45 мов, включаючи російську та українську.

5 причин купити Xiaodu Du Smart Buds Pro

  • синхронний переклад 45 мовами
  • функція запису розмови, доступна навіть у iPhone
  • активне шумозаглушення -40 дБ
  • остання версія Bluetooth 5.2 забезпечує наднизьку затримку
  • водонепроникність та пиленепроникність IP54/IPX4

2 причини не купувати Xiaodu Du Smart Buds Pro

  • ви не любите внутрішньоканальні навушники
  • ви не можете користуватися застосунком без рідної мови

Новий бренд споживчої електроніки з Китаю – Xiaodu (читається приблизно як «Сяо Ду»). І якщо ви подумали, що це чергова підвальна підробка під Xiaomi, не поспішайте з висновками. Xiaodu – це донька найбільшого IT гіганта, провідна технологічна компанія Китаю, бренд апаратного забезпечення штучного інтелекту компанії Baidu. Xiaodu є важливим носієм стратегії Baidu щодо інтеграції програмного та апаратного забезпечення. TWS-навушники Xiaodu Du Smart Buds Pro з активним шумопоглинанням – це другі навушники цієї компанії, перші, Du Smart Buds, були непоганими бюджетними вкладишами. У новій версії, крім того, що з’явилося Pro наприкінці назви, конструкція змінилася на внутрішньоканальні.

Що в упаковці?

 

Навушники поставляються в приємній презентабельній дуже якісній упаковці. Тут немає жодного натяку на модний зараз еко-стиль. Чудовий глянсовий щільний картон, якісна поліграфія з об’ємними та металізованими елементами, все прихоплено тонким пластиком, поглиблення для зарядного кейсу – пластикова ванна, вбудована в підставку, а для амбушур окрема міні-упаковка з прозорим віконцем та кріпленнями під них.

Окрім самих навушників та зарядно-транспортувального кейсу, в упаковці лежить зарядний кабель USB type A – USB type C, довжиною 30 сантиметрів, та три пари силіконових амбушур різного розміру (загалом 4 пари, на навушниках одягнені найбільші). У комплекті інструкція «Швидкий старт» – мультимовна кольорова глянсова книжечка (не як гармошка від ліків), 12 мовами, включно з російською. І «Записка з питань безпеки та зауваження» 10 мовами, у тому числі й російською, але вже без глянцю. Одразу виникає відчуття якісного дорогого пристрою

Основні технічні характеристики Xiaodu Du Smart Buds Pro

  • Розмір навушників: 34.3*25*21.5 мм
  • Розмір зарядного чохла: 65.3*27.8*47.8 мм
  • Випромінювач: 12 мм, мембранний динамік з вовняного паперу з конусоподібною діафрагмою
  • Номінальний опір: 16Ω
  • Вихідна потужність: 5 МВт
  • Загальна вага: 55,2 г
  • Бездротове з’єднання: Bluetooth 5.2
  • Управління: доступні три види операцій (натискання, свайп і затискання), користувацькі налаштування у застосунку
  • Пилозахист: IP54/IPX4

Як виглядають?

Виробник пише, що «Дизайн натхненний формою пляжної гальки, яка виглядає стильно та приємно». Не знаю, як щодо гальки, але кейс слизький і обтічний, як мокре мило :) Звісно, завдяки цьому його дуже легко класти в кишеню навіть дуже вузьких джинсів, але «літав» він у мене знатно по підлозі, особливо в перші дні використання ;) Одразу хочу помітити, що за відчуттями пластик доволі товстий та щільний, тому слідів падіння на корпусі я не знайшов. Якість збірки чудова, нічого не скрипить не люфтить, ані в закритому, ані у відкритому стані, жодних непотрібних зазорів чи нерівностей. Кришка закривається дуже щільно, відкрити її струсом кейса не вийшло. Конструкція шарніра подібна до конструкції виробу головного популяризатора TWS навушників. Усередині кейсу навушники тримаються за допомогою магнітів також дуже міцно і не випадуть, якщо трясти кейс із відкритою кришкою. Більше про зовнішність кейсу та навушників можна зрозуміти з фотографій.

Управління навушниками відбувається за допомогою сенсорних зон з боків ніжок, вони сприймають торкання від 1 до 3, затискання і свайп вгору і вниз, але докладно про нього я розповім у розділі про застосунок.

Амбушури дуже м’які та приємні на дотик. Добре тримаються у вусі. Навушники водозахищені за рівнем IPX4, що означає захист від прямих бризок, дощу, але занурювати у воду не можна. Хоча у «Записці з питань безпеки» сказано «Не використовуйте цей продукт поруч із водою». Робіть висновки самостійно.

Розмовний мікрофон знаходиться знизу ніжки між контактними майданчиками для заряджання. Ще два мікрофони знаходяться вгорі, один «дивиться» назовні, а другий прямо у вухо, поруч із динаміком, вони використовуються для реалізації шумопоглинання. Також є сенсор, який визначає, що навушник знаходиться у вусі. Так, його можна обдурити пальцем. При включенні, вимкненні, з’єднанні та підключенні лунають голосові повідомлення жіночим голосом англійською мовою, які супроводжуються звуковими повідомленнями.

Мультипоінта немає, але навушники можуть запам’ятати кілька джерел, перемикаючись на них за запитом.

Застосунок, розділ налаштувань

Звичайно, Baidu Smart Buds Pro можна експлуатувати і без додатка, але з ним зручніше, і він містить кілька цікавих «плюшок». Застосунок називається так само як і торгова марка техніки: Xiaodu. Його можна завантажити з магазинів додатків Google або Apple, він прив’язується до навушників і фактично дозволяє розширити можливості даної моделі, у тому числі з наданням додаткового сервісу програми.

Програма поки що працює лише з двома навушниками, які випустила Xiaodu. Логічно.

Після підключення в додатку можна дивитися заряд кожного навушника та зарядного кейсу, регулювати посадку амбушур у вусі, налаштовувати режими шумопоглинання, сенсорне керування, запускати перекладач і блокнот та оновлювати прошивку. Розберімо це докладно.

Насамперед потрібно перевірити, наскільки правильно ми підібрали розмір амбушури та посадили навушник у вушний канал. Для цього заходимо в пункт меню налаштувань “Device settings” і там запускаємо “Ear Tip Fit Test”, слухаємо короткі мелодії та повертаючи навушник у вусі, доки не з’явиться два зелені “Good fit”. Цим ви забезпечите максимальну шумоізоляцію як пасивну, що забезпечується формфактором навушників, так і активну. І при цьому отримаєте максимальну якість музики та інших звуків.

Далі, у «Device settings» у секції «Noise Control» в один дотик можна переключити тип шумопоглинання: Активне, пасивне та прозоре. Докладніше про шумозаглушення ми поговоримо у відповідному розділі.

Перемикач «Automatic Ear Detection» дозволяє вимкнути автоматичне встановлення паузи в плеєрах при вийманні навушника з вуха.

Тепер перейдемо до розділу Quick operations settings. Цей розділ дозволяє вам подивитися, що відбувається при натисканні, затисканні або погладжуванні сенсорних зон навушників, а у випадку із затисканням ще й налаштувати варіант для себе.

Керуються навушники так:

Натискання (Tap):

  • Одиночне – Плей/пауза під час відтворення музики або відповідь на вхідний дзвінок;
  • Подвійне – Наступна пісня;
  • Потрійне – попередня пісня.

Затискання (Press) на 2 секунди перемикають режим шумопоглинання між двома або трьома станами, або служить для виклику голосового помічника, що можна налаштувати для різних навушників. Наприклад, лівий перемикає між активним шумопоглинанням і прозорим режимом, а правий викликає помічника. Або лівий перемикає між активним шумопоглинанням і прозорим режимом, а правий між активним та пасивним. При вхідному дзвінку можна відхилити дзвінок. І цю функцію можна вимкнути.

При погладжуванні вгору або вниз (Swipe) змінюється гучність звуку.

Чесно кажучи, із сенсорними областями не все добре. Чи то пальці у нас занадто товсті, чи колір шкіри не той, але нормально управляти навушникам у компанії з п’яти осіб не вийшло ні в кого. Більш-менш нормально працюють свайпи та затискання. Поодинокі натискання виходять у 20-30%, а супер-комбо «потрійне натискання» не вийшло ні в кого. Сподіваюся, що у нас був дуже ранній зразок, і це виправлять у наступних прошивках.

У застосунку є реєстрація облікового запису і навіть вибір аватара, але навіщо це потрібно, я так і не зрозумів.

Застосунок, розділ Intelligent interpretation або розумний перекладач

Додаток може працювати як синхронний аудіоперекладач з/на 45 мов (на момент написання огляду), включаючи українську та російську. Для цього необхідно скористатися одним із пунктів розділу Intelligent interpretation. Переклад відбувається досить швидко і чітко, що аж трохи лякає спочатку, замислюєшся про перспективи професії «перекладач».

Розділи відрізняються моделлю використання. У режимі «Simultaneous interpretation» програма ловить вихідну мову мікрофоном смартфона, інтерпретує її в текст, виводить його і переклад на екран, а перекладений текст диктує вам у вуха. Режим «Dialogue translation», як неважко здогадатися, призначений для перекладу діалогів. Після натискання однієї з кнопок на екрані змінюється «шлях» перекладу. В одному випадку це мікрофон смартфона – екран – переклад у навушники. В іншому – мікрофон навушника – екран – динамік смартфона.

Якість перекладу, як і озвучення – на найвищому рівні. Можете оцінити це на скриншотах. На першому екрані я вимовляю лічилку російською. На другому – увімкнув по телевізору новини CNN англійською мовою. А ви знаєте, або хоча б здогадуєтеся, як швидко кажуть диктори CNN. Я був здивований, коли із затримкою близько секунди почав слухати новини вже російською мовою. А на третьому скрині я спробував режим Dialogue translation при включеній по телевізору якоїсь гумористичної передачі російською. Особисто вважаю цю функціональність однією з «кілер-фіч» навушників.

Усі переклади зберігаються у додатку як текст, і їх можна скопіювати в буфер обміну.

Застосунок, розділ Intelligent recording або розумний запис

По-перше, програма вміє записувати аудіо під час розмови. Причому не лише під час дзвінка мобільною мережею, а й через месенджери. Це доступно як для Android, так і для iPhone. Аудіозаписи зберігаються у програмі, їх можна пізніше прослухати або експортувати у файл формату MP3. Запис можна розпочати з відповідного пункту програми. Вона сама відкриє «дзвонилку». Або в процесі дзвінка можна розпочати запис із повідомлення у шторці. Звичайно, якщо програма була в пам’яті смартфона.

І у мене тут два питання до розробника програми. Чому не можна автоматично вмикати запис? І другий – скоріше “хотілка”, чому не можна одразу робити розшифровку запису в текст, адже двигун дозволяє?

По-друге, тут є функція запису голосових нотаток (Voice notes), що записує інструмент для транскрипції голосу в реальному часі з подальшим збереженням. У програмі зберігається як аудіо, і текст. Зазначу, що на цей день ця функція реалізована лише для англійської, китайської та японської мов. Незрозуміло, чи буде розширення списку мов, але дуже хотілося б. Про якість розпізнавання можете судити зі скриншота. Джерелом для тесту послужив уривок знаменитої мови Стіва Джобса у Стенфордському університеті. Аудіосигнал може записуватися як із мікрофона навушників, так і з мікрофона смартфона. Не зрозуміло, чому правильний текст підкреслюється одразу червоною лінією, як при помилках. Чекаємо на російську та українську в наступних версіях програми, адже зручно на ходу записати якусь думку, а потім використати її у вигляді тексту.

Що зі звукоізоляцією?

Оскільки Baidu Smart Buds Pro є внутрішньоканальними навушниками (англ. In-Ear-Canalphone), вони вже забезпечують максимальну звукоізоляцію вушного каналу слухача порівняно з іншими конструкціями. Підібравши правильний розмір амбушур з чотирьох, що входять в комплект і налаштувавши положення навушників за допомогою програми, ви вже непогано відсікаєте сторонні шуми. Але найголовніше, що ці навушники використовують технологію активного шумопоглинання з двома драйверами (ANC), що забезпечує шумозаглушення до 40 дБ, а також два мікрофони, що виявляють навколишні шуми та шуми у вусі. Шуми компенсуються системою шумопоглинання, яка генерує неузгоджені звукові хвилі, еквівалентні навколишнім шумам, для забезпечення максимального комфорту. Не знаю, чи заявлені 40 дБ, але відчувається різниця активного та пасивного дуже сильно. При правильному використанні, звісно.

Також тут є «режим прозорості», який дозволяє вільно спілкуватися, навіть не виймаючи навушник. Для цього можна торкнутися та утримувати ручку навушника великим і вказівним пальцями, щоб перейти в режим прозорості, якщо так налаштовано в програмі або зробити це за допомогою меню. Зовнішній звук доноситиметься до ваших вух за допомогою технології моніторингу навколишнього середовища, або, простіше кажучи, звук, що вловлюється мікрофоном для шумопоглинання, посилюється і відтворюється у вухо в не інвертованому вигляді. Тобто цей режим максимально «усуває» пасивну шумоізоляцію. Дуже корисно використати на вулиці, щоб не потрапити під колеса транспорту.

Різниця в якості відтворюваного мовлення з увімкненим чи вимкненим шумозаглушенням практично не відчутна, тож можете заощаджувати батарею. А ось при прослуховуванні музики я та мої друзі різницю чуємо. Річ в тім, що в режимі шумопоглинання або прозорому режимі чується якийсь бустер звуку. Наче навушники трохи прокачують верхні та низькі частоти, музика стає соковитішою і приємнішою, а при відключенні шумопоглинача більш пласкою. Не поганою, але не такий. Це суб’єктивна думка кількох людей.

Перевірка автономності

Ємність акумуляторів виробник не розкриває, але на гучності 50% навушники працюють 4,5 години з увімкненим шумопоглинанням (або прозорістю) і 7 годин без нього. Кейс здатний зарядити навушники 5 разів, тобто загальний час автономної роботи становить 22,5 та 35 годин відповідно. Це чудовий результат. Крім того, навушники підтримують швидку зарядку, після 10 хвилин перебування в кейсі вони працюватимуть ще 2 години. Швидка зарядка працює, якщо кейс заряджено не менше ніж на 30%.

Як звучать Baidu Smart Buds Pro?

Звучання дуже чітке, приємне, об’ємне та деталізоване. Підходять практично для будь-якого стилю музики, для прослуховування мови та іншого. Таке відчуття, ніби слухаєш великі та якісні накладні навушники. Баси та нижні частоти чудові, вони пружні, виразні та емоційні, і водночас не перебивають інші частоти. Завдяки Bluetooth 5.2, оптимальній конструкції з антенами LDS, та бінауральній технології передачі затримка звуку непомітна і навушники можна використовувати для ігор або перегляду відео. Говорити особливо нічого, до звуку не причепитися. Розмовні мікрофони також чудові, співрозмовник чує вас чітко та без зайвих шумів.

 П’ять речей, які потрібно знати про навушники Xiaodu Du Smart Buds Pro

  • Це внутрішньоканальні TWS-навушники з активним шумопоглинанням
  • Xiaodu – це дочірня компанія Baidu (китайського аналога Google)
  • Кілер-фіча навушників — синхронний переклад 45 мовами за допомогою ШІ-перекладача Baidu (необхідне підключення до інтернету)
  • Вони вміють записувати розмови (працює навіть з iPhone)
  • У них чудове звучання

 

Джерело
Gagadget

Схожі статті

Back to top button