...

ВРУ підтримала заборону російської музики в медіа та громадських місцях

19 червня Верховна Рада України схвалила закон, який забороняє трансляцію російської музики в українських медіа та громадському просторі.

«За» проголосувало 303 народних депутати. Надалі законопроєкт №7273-Д має бути підписаний головою ВРУ Русланом Стефанчуком та президентом України Володимиром Зеленським.

У законопроєкті йдеться про заборону на території України публічного виконання, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів співаків і співачок, які після 1991 року є або були громадянами РФ.

Заборона не стосуватиметься російських артистів, які входять до переліку музичних виконавців, які засуджують російську агресію проти України. Законопроєктом передбачено, що «білим списком» опікуватиметься РНБО. Він буде публічним й оновлюватиметься.

Щоб потрапити в цей перелік, артист, його законний представник, організатор заходу або правовласник музики, який має право надавати дозвіл на її використання в Україні, має подати заяву до СБУ.

Окрім цього, згідно законопроєкту, збільшується до 40% частка пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення (на сьогодні 35%). Також збільшується до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач державною мовою.

Наша редакція категорично не згодна з такою позиціею влади і вважае що мистецтво та культура мають бути поза політикою, крім того згідно з конституціею України на наш погляд  були порушенні слідуючі статті ст 15, ст 21, ст 22, ст 23, ст 34, ст 35, та  ст 54 Конституції України.

Читати Радіо Рекорд Україна в Google News

Схожі статті

Back to top button