...

Aly & Fila

Aly & Fila – єгипетський транс-дует, який у 1999 році сформували Алі Амр Фатхаллах (Aly) та Фаді Вассіф Наджіб (Fila). Колектив здобув популярність завдяки реміксам та композиціям у стилі апліфтинг-транс.

Обидва музиканти народилися 1981 року в Каїрі. Вони були знайомі один з одним з дитинства і разом навчалися у школі.

У 1996 році під час перебування у Німеччині Фаді купив кілька дисків від Gatecrasher. Подібна музика в Єгипті ніде не продавалася і була практично не відома широкому загалу слухачів. Хлопці були просто зачаровані красою та мелодійністю транс-музики. Їхніми кумирами того часу стали Chicane, Paul van Dyk та Steve Helstrip (The Thrillseekers).

1999 року вони вирішили зібрати свою власну невелику домашню студію. На початкових етапах кар’єри Фаді більше залучав діджеїнг, тоді як Алі був захоплений грою на клавішних. Приблизно 2001 року вони об’єднали свої зусилля. Алі та Фаді розпочали активні виступи зі своїми діджейськими сетами у себе в країні. Музиканти досить швидко набули популярності на батьківщині, і всі їхні подальші дії були спрямовані на міжнародне визнання.

Першим значним кроком у цьому напрямі для них стало підписання контракту з німецьким лейблом Euphonic Records у 2002 році. Їхній перший реліз на цьому лейблі став сенсацією в транс-музиці. Трек «Eye Of Horus» разом з реміксом від Ronski Speed, отримав схвальні відгуки від Paul Van Dyk, Armin Van Buuren, DJ Tiesto, та багатьох інших діджеїв. Трек досяг четвертого місця у Dutch Dance Chart. «Eye Of Horus» потрапив у безліч мікс-компіляцій, серед яких Gatecrasher Resident Transmission 02, Viva Club Rotation, Mexico Love Parade, Energy 03. Назва треку перекладається як Око Гора, це обумовлено тим, що хлопці пишаються культурою та історією своєї батьківщини і хотіли відкрити для світу Єгипет саме із цього боку.

Після закінчення контракту з Euphonic Records Фаді познайомився зі швейцарським діджеєм Енді Принцем (Andy Prinz), засновником звукозаписної компанії Offshore Music Entertainment. На цьому лейблі запустили підлейбл Offshore під назвою Egyptian Edition, на якому Aly & Fila почали випускати власну музику. Першим релізом нового лейблу став Spirit of Ka, який на той час вже встиг побувати в трек-листах багатьох діджеїв. На сингл окрім оригіналу потрапив ремікс німця Маркуса Шульца.

З 2006 року бренд Aly & Fila на сцені став представляти лише Фаді, оскільки у Алі виникли серйозні проблеми з вухом, які вплинули на його музичні здібності. Однак, за словами самого Алі, це не позначилося на спільній творчості.

У 2006 році дует запустив на інтернет-радіостанції Digitally Imported радіошоу під назвою Future Sound of Egypt, що виходить в ефір у понеділок з 23:00 до 00:00. З червня 2010 року радіошоу розпочало мовлення в Росії на радіо Рекорд у ніч із четверга на п’ятницю о 02:00.

Дует брав участь у святкуванні низки ювілейних випусків шоу Арміна ван Бюрена A State of Trance. З кожним роком популярність єгипетського дуету зростала, про що свідчили результати DJ Mag Top 100. У 2007 році Aly & Fila посіли 111-е місце у списку 250 найкращих діджеїв світу, в 2008 році вони були вже на 31-му місці, в 2007 році. 22-го місця, а в 2010 році піднялися ще на дві позиції, посівши 20-е місце у сотні найкращих діджеїв планети.

Дует впливав на світ транс-музики і з кожним роком все більше вдосконалював своє звучання.

19 лютого 2010 року власний лейбл дуету Future Sound Of Egypt приєднався до лейблу Armada Music, ставши 28-м підлейблом у складі Armada. У тому року Aly & Fila випустили на Future Sound Of Egypt свій дебютний альбом Rising Sun[2].

У 2018 році дует Aly & Fila посів 74-е місце у списку найкращих діджеїв світу за версією журналу DJ Magazine.

Читати Радіо Рекорд Україна в Google News

Схожі статті

Back to top button